29 Światowy Dzień Chorych

W dniu 11 lutego 2021r. parafia p.w. Bł. Michała Kozala w Słupcy w porozumieniu ze Stowarzyszeniem „Michałki” zorganizowała spotkanie modlitewne z okazji 29-go Światowego Dnia Chorego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Wspólna modlitwa za chorych i cierpiących oraz o ustanie pandemii koronawirusa, a także o błogosławieństwo Boże w budowie hospicjum, odbyła się w Rokoszu koło Słupcy, gdzie Stowarzyszenie „Michałki” w Słupcy otrzymało od Sióstr Klarysek z Bydgoszczy ziemię pod budowę hospicjum stacjonarnego. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15 została odprawiona przy krzyżu na działce przeznaczonej pod hospicjum, którą to siostry nabyły od gminy Słupca, ponieważ na tym miejscu urodziła się i mieszkała Sługa Boża siostra Ludwika Morawska, założycielka Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji. Msza Święta została odprawiona na placu przy krzyżu, ale w autokarze ze względu na zimową aurę i silny mróz. Oprócz członków stowarzyszenia „Michałki” obecni byli przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego pani Mariola Rakiewicz, Starosta Słupecki pan Jacek Bartkowiak, przedstawiciele służby zdrowia, kapłani z parafii Cienin Kościelny ks. Marian Skipiński i z parafii Kowalewo ks. Andrzej Jaczewski., przedstawiciele mediów i liczni wierni. Listy okolicznościowe wystosowali pani Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.

FOTOGLERIA

Copyright © 2018.  Rights Reserved.